nezařazené

Skutečný Putin. ČÁST 4. Co Putin udělal pro to, aby země přežila a proč není možné vrátit její bývalou velikost? Analýza. 

Rub politiky (Изнанка политики)

15. ledna 2023 

Putinovo jmenování nebylo koordinováno ani s Amerikou, ani s oligarchy – to bylo rozhodnutí poníženého Jelcina. Potvrzují to v roce 2018 odtajněná jednání mezi Jelcinem a Clintonem. Jelcin se snažil přesvědčit svého amerického kolegu, že Putin je vynikající demokrat a že je třeba ho podporovat. Takto může patriot vést kolaborantskou vládu. 

Nebudu vypisovat Putinovy přednosti, ale tento muž je jednoznačně mužem na svém místě v politice. Nemá smysl se o tom přít, i když jste zarytý odpůrce Ruska a Putina. Jelcin nakonec pouze požádal o imunitu a předal Rusko Putinovi. Putin po převzetí země začal pomalu, ale jistě dávat stát do pořádku v souladu s ústavními pravomocemi a podporou sil, které měly zájem na zachování Ruska. Prezident, jak bylo řečeno, je jakési lepidlo, které drží stát pohromadě. Putin použil stejnou ústavu k obnovení a posílení země: aby vše bylo v souladu se zákonem; aby nedocházelo k bezpráví; zločin byl z velké části potlačen; objevila se stabilita, i když ne zcela klidná; válka na Kavkaze skončila; začal růst populace. 

Jen se nad tím zamyslete! Jde o 90. léta a vydávání platů pro učitele ve vodce! 

90. léta vydávání platů učitelům ve vodce

Tuto fotografii je třeba pověsit v Jelcinově centru, protože nyní v Rusku už nic takového neexistuje. Nyní v Rusku více lidí trpí nadváhou než vyčerpáním, hladověním. Kdo chtěl, postavil si dům, kdo chtěl, koupil si auto. 

Zpráva o Putinově pokusu znárodnit Centrální banku. Rok 2000 

Putin se okamžitě za chodu pokusil znárodnit centrální banku, ale Zjuganov, který byl v té době nejvlivnějším politikem ve Státní dumě, ho – rozumí se – nepodpořil. 

Putin jde příkladem zdravého životního stylu, věřícího, patriota a zastává tradiční rodinné hodnoty – vše pro posílení státu. S využitím svých omezených pravomocí, nebo spíše díky své zasloužené autority, Putin obnovil mnoho sektorů ekonomiky a ozbrojených sil životně důležitých pro zemi a lidi. 

Jak jsme ale diskutovali výše, prezident nemůže určovat strategii, a proto země zůstala neokoloniální. Zásadní moc zůstává také u mezinárodních speciálních institucí, oligarchů a prozápadních liberálních politiků, které tito oligarchové přivádějí k moci tím, že jim platí volební kampaně. 

Vzniklo dvojvládí: na jedné straně je garantem Ústavy prezident, který má bezpečnostní složky, armádu a jaderné zbraně, který zákonně brání rozpadu země; na druhé straně jsou oligarchové, kteří mají majetek v zahraničí a liberální vláda pracující v zájmu Západu. 

Putin na své cestě k moci měl několik scénářů vývoje událostí: buďto bude postavou, za které Rusko přestane existovat, nebo zachrání Rusko a zahájí národně osvobozenecký boj. 

Jak vidíme, Putin si vybral to druhé. 

Je to smutné i radostné. Radostné, že Rusko, stojící na okraji propasti a zatlačované do ní různými silami, dokázalo přežít – to lze nazvat ruským zázrakem. Pokud by se například místo Putina stal prezidentem nějaký Němcov, pak by na 100 % Rusko již neexistovalo a na jeho bývalém území by se vedly nepřetržité války. 

A smutné je, že vše závisí jen na jednom člověku. Putin je nyní jakýmsi jádrem, na kterém vše spočívá. A když to vyjmete, celá země se rozpadne. S tím se nespoří ani Putinovi kritici.

Postoj, kterého se držím, považuji za nejvhodnější, pokud jste ovšem vlastencem tisíciletého Ruska a vlasti. Postoje prozápadních i proruských médií jsou lživé: Putin přece není král, nemá pravomoc měnit systém. Ale zároveň je to jediný člověk, který to může udělat, protože má obrovskou autoritu a zavedl manuální ovládání. I když naše úřady pracují podle pokynů MMF, tzn, že podle zákona má Putin stále moc v rozporu s ústavou. Ale bohužel, ta moc je taktická, nikoli strategická: mimochodem nemůže určovat ekonomický směr a věk odchodu do důchodu. Protože MMF má v Rusku větší moc, protože je to upřesněno v zákonech a vypracováno. Systém se točí a není možné ho zastavit pouze na Putinovo přání. Proto Putin jednoduše konstatntuje skutečnost a podepíše nevhodný pro Rusko zákon. Vše. 

Schéma, jak MMF řídí Rusko

– pokračování následuje –

https://dzen.ru/a/Y71lvyoBhDr4eewn

Překlad Peter 008

sdílet na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
ModrýKlokan
17. 8. 2024 01:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Tady ta série článků o prezidentu Putinovi je fakt skvělá.

Ladislav 💤
17. 8. 2024 06:49
Odpovědět  ModrýKlokan

Děkujme panu Putinovi, že ještě žijeme.
Rusko🇷🇺 držte se a vybijte ten nacismus v celé Evropě a dejte si záležet i u nás!

Antonín Körber
17. 8. 2024 10:36
Odpovědět  Ladislav 💤

..u nás??,..za to je už zodpovědná naše mladá generace.která zatím jen bourá a šustruje to co ta stará od čtyřicátých let vytvořila a zbudovala,tato může jen říci S Bohem,..co to bylo krve a potu?,takový zločin na vlastních občanech se nepodařil žádnému státu světa…krásné české-fijaloví volové,ani zakladatelúm ODS se to nelíbí !!!..

delnas
18. 8. 2024 01:01
Odpovědět  Ladislav 💤

Nedelejme z neho boha…jsou to desitky, stovky, tisice lidii…kolem neho kteri mu zametaji cesticku.

Jeho umeni js v tom, ze je posloucha a dela spravne zavery….
Nakonec i on realizuje pouze to co je mu dovoleno…

Administrátor
P.A.Semi
17. 8. 2024 16:45
Odpovědět  ModrýKlokan

Vychází z dezinterpretace ústavy, že prezident údajně není součástí výkonné moci… Jenže on je, a má ústavní práva, která mu jen tento článek upírá, ale skutečnost je jiná…

πα½

ModrýKlokan
18. 8. 2024 00:55
Odpovědět  P.A.Semi

O tom jsem nic nepsal. A mimochodem toto je už 4. pokračování. Hlavní je, že nad tím někdo přemýšlí a vybízí k přemýšlení ostatní. Napiš svou verzi. Tím nemyslím dvě věty v komentáři. Já tady dál zbytečně konverzovat v tomto zbytečném duchu nad těma článkama nebudu.

Jaris
17. 8. 2024 07:51
Ohodnotit příspěvek :
     

https://en.wikipedia.org/wiki/Gennady_Zyuganov
Velmi zajimavy clanek o tomto cloveku. 4x se ucastnil boje o prezidentske kreslo a vzdy skoncil jako druhy. Zaryty komunista, ktery kritizoval zradce Gorbaceva a Jelcina. Udajne mel byt prezidentem Zyuganov, ale do voleb se vlozili podvodnici oligarchove a umoznili Jelcinovi vyhral podvodem.

Bety
17. 8. 2024 16:19
Odpovědět  Jaris

Pokud Zjuganov sabotoval znárodnění centrální banky Ruska, nebyl to žádný komunista, jen jeden z těch, kterým šlo o osobní moc.

Lenka
17. 8. 2024 16:46
Odpovědět  Bety

Možná mu nešlo o osobní moc, ale o to, že Rusko na tento krok nebylo vojensky připravené. Národ byl zbídačený a potřeboval “oddychový čas”. A čas Rusku pomohl postavit se na nohy a naopak západ se propadal níže a níže….

Bety
17. 8. 2024 18:24
Odpovědět  Lenka

No nevím. Pokud měl Putin za to, že by to Rusku prospělo… Zbavit se poručníkování MMF by potřeboval i dnes, a tehdy mohla být po katastrofických devadesátkách nálada v celém Rusku tak naštvaná, že by podpora mohla být dostatečná natolik, že by s tím ani MMF nic nesvedl. A protože tehdy Putina krutě podceňovali, mohl to Západ brát jako dočasnou nesnáz, protože se Rusko beztak mělo brzy rozpadnout…

Slovák
17. 8. 2024 09:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Bez Ruska by tento svet nemal význam. Už by bol zotročený a vyludnený…

stan
17. 8. 2024 11:46
Ohodnotit příspěvek :
     

V článku se píše………….prezident nemůže určovat strategii……………………já myslím, že pokud je kritická situace (a ta kritická je), tak pokud bude mít Putin většinovou podporu rusů(a tu Putin má), tak klidně Putin může diktátorsky změnit cokoliv. To , že nějaký MMF a nebo další západní instituce si přivlastnují právo rozhodovat o Rusku je vedlejší. Pokud se Putin od tědle institucí neodstřihnul, tak to znamená, že si ještě není úplně jistý. Ale myslím, že je otázka času , kdy si jistý bude. A pokud NATO a USA Rusko napadnou, tak pak je správná chvíle udělat změny, které budou pro Rusko pozitivní. A pak Putin může zvysoka kašlat na nějaké brblání Západu.